Kaip pasirinkti tinkamą čiužinį?

Kaip pasirinkti tinkamą čiužinį?

Visą darbo dieną prasėdėjus prie darbo stalo kėdėje, užplūsta palaima, kai grįžus gali išsitiesti ant patogios, jaukios lovos. Tiek nedaug ir jautiesi laimingas....

Tik pagalvokite, kad trečią dalį savo gyvenimo mes pramiegame! Ar gali būti saldus miegas, jei miegame girgždančioje, netinkamoje lovoje. Be abejo ryte bus bloga nuotaika, būsime suirzę ir nedėmesingi.

Ne retas iš mūsų skundžiasi ir nugaros skausmais. Priežastis – ne tik judėjimo stoka. Didelę reikšmę turi netaisyklinga kūno padėtis miegant, netinkamas čiužinys, nepritaikyta pagalvė.

Ar žinote į ką reikėtu atkreipti dėmesį renkantis čiužinį?

Gero miego garantas – teisingai parinktas čiužinys ir pagalvė. Būtent nuo jų priklauso atsipalaidavimas ir kūno padėtis, kuri turi būti patogi ir svarbiausia – anatomiškai teisinga! Geras čiužinio pasirinkimas priklauso nuo individualių žmogaus savybių, todėl teisingas pasirinkimas reikalauja žinių, ypatingo dėmesio ir laiko. Svarbu žinoti ir suprasti, kad neegzistuoja čiužinys, idealiai tinkantis visiems, todėl mūsų komandoje dirbantys  specialistai Jums pataria – rinkdamiesi čiužinį negailėkite laiko ir įvertinkite:

Ar čiužinys prisitaiko prie Jūsų kūno linijų, tai yra ar teisingai pasirinktas čiužinio branduolys?

Kodėl tai yra taip svarbu? Dažniausiai čiužiniai yra gaminami žmonėms, turintiems vidutinį 60-80 kg svorį, tačiau ką daryti, jei Jūsų svoris yra didesnis ar mažesnis už vidutinį? Įsivaizduokite viršsvorio turintį žmogų gulinti ant įprasto čiužinio... Kas atsitiks? Čiužinys įlinks viduryje, versdamas žmogų jausti „hamako“ efektą: jo liemuo bus žemiau nei kojos ir galva. Tuo tarpu lieknas žmogus, miegodamas ant tokio pat čiužinio, taip pat nesijaus patogiai – čiužinys neįlinks ir neprisitaikys prie kūno linijų. Ir vienu ir kitu atveju stuburas bus neteisingoje padėtyje, atsiras nepatogumo jausmas ir sąnarių bei nugaros skausmas, ryte jausitės sustingęs ir nepailsėjęs. Rekomenduojame tarpusavyje susieti žmogaus fizinius duomenis su čiužinio branduolio savybėmis.

Ar čiužinys pakankamai minkštas, tai yra kokios medžiagos yra uždėtos ant čiužinio branduolio?

Pagrindinė čiužinio paskirtis – užtikrinti gerą poilsį. Kūno atsipalaidavimas natūralioje padėtyje yra pagrindinis kūno regeneracinis procesas nakties metu. Miego metu kūnui reikalinga tolygi atrama. Kad kūnas ilsėtųsi anatomiškai taisyklingoje padėtyje, čiužinys negali būti nei per kietas, nei per minkštas. Miegant ant įprasto čiužinio, kūnas į jį remiasi keliose labiausiai išsikišusiose vietose ir jose padidėja spaudimas iš apačios. Galva, mentės, klubai ir blauzdos turi atlaikyti viso kūno svorį. Šiuose padidinto spaudimo taškuose sumažėja kraujotakos aktyvumas ir žmogus instinktyviai keičia padėtį. Tai trikdo miegą. Kuo geriau čiužinys priima ir paskirsto žmogaus svorį, atpalaiduoja raumenis bei nedidina apkrovų sunkesnėse arba daugiau atsikišusiose kūno dalyse, tuo jis kokybiškesnis. Jei teisingai pasirinktas čiužinys, miegant ant jo, kūnas geriau ir greičiau pailsi ir atsistato organizmo funkcijos.

Ar čiužinys nekaupia elektros krūvio, drėgmės, tai yra iš kokių medžiagų jis pagamintas ir kokiomis savybėmis jos pasižymi?

Vasarą, esant aukštai oro temperatūrai, miegą trikdo karštis ir padidėjęs kūno prakaitavimas, pavasari ir vėlyvą rudenį dėl padidėjusios santykinės oro drėgmės krečia šalčio „drebulys“. Visa tai turi įtakos miego kokybei. Siekiant išvengti tokių ir panašių pasekmių patartina naudoti medžiagas, kurios pasižymi geru pralaidumu orui ir gerai vėdinasi. Paprastai tokiomis savybėmis pasižymi natūralios medžiagos, tačiau jos nusileidžia sintetinėms medžiagoms savo minkštumu, elastingumu kas turi didelės įtakos kraujotakos aktyvumui. Rekomenduojame sintetines medžiagas naudoti labai saikingai, tik tose vietose kuriose jos efektyviausiai atlieka savo funkcijas ir stengtis, kad būtų šalia natūralių medžiagų, kurios pagerina šių medžiagų vėdinimą.

Ar žinote, kaip patikrinti, ar čiužinys, ant kurio miegate, yra tikrai toks, kokio Jums reikia ir kada reikia jį keisti?

Vieni mėgsta miegoti kietai, kiti – minkštai, tačiau tai ne absoliučios sąvokos, tai reikėtu vertinti kaip kompromisą, kas svarbiau, kam skirsite didesnį prioritetą. Jeigu pasirinksite natūralias medžiagas tai yra kietesnį čiužinį, mažiau prakaituosite, kūnas mažiau kais, medžiagos nesielektrins, jeigu pasirinksite minkštesnį - turėsite aktyvesnę kraujotaką, mažiau vartysitės. Kam atiduoti prioritetą, kokį kietą ar minkštą čiužinį pasirinkti priklauso nuo Jūsų gyvenimo stiliaus ir Jūsų fiziologinių savybių. Jeigu mėgstate lovoje ilgiau praleisti laiko, paskaityti knygą ar pažiūrėti televizorių - rinkitės minkštesnį, jeigu stipriau prakaituojate jaučiate, kad kūnas kaista - rinkitės kietesnį. Bet visados prisiminkit, kad tai kompromisas.  Patikrinti ar geras pasirinkimas arba ar tinkamas ant kurio dabar miegate, labai paprasta: atsigulkite ant savo lovos, po galva pasikiškite pagalvę. Dabar po juosmeniu pakiškite delną. Atsipalaiduokite. Pabandykite ranką ištraukti – jei ištraukti labai sunku, vadinasi Jūs per daug giliai „įkrentate“ į lovos čiužinį, o jei ranka išsitraukia per daug lengvai – Jūs miegate ant tikrai per kieto lovos čiužinio. Abiem atvejais taip gulėti blogai, stuburas išlinkęs  -  „hamako“ efektas. Ranka turi išsitraukti nei per sunkiai, nei per daug lengvai.

Sužinoti, ar čiužinys dar tinkamas, ar jau reiktų keisti? Paprastai čiužinys tinkamas naudoti išlieka apie dešimt metų, nors tarnavimo laikas priklauso  nuo gaminio kokybės, savininko „konstitucijos“ bei eksploatavimo taisyklių laikymosi.

Jei čiužinys spaudžia šonus, girgžda verčiantis ant kito šono,  aiškiai  jaučiamos gulėjimo  vietos, jei nuolat nusiritate į vieną kurią pusę,- laikas jį keisti.
Senas čiužinys būna prisigėręs druskų,  apmirusių nusilupusios odos dalelių, yra paskaičiuota, kad per 3-5 metus čiužinys „perfiltruoja“ iki  1000 litrų prakaito. Todėl, siekiant prisilaikyti higieninių reikalavimų, rekomenduojame čiužinį keisti kas trejus - penkerius metus.

Atminkite – tik asmeniškai pagal Jūsų kūno ypatybes  ir gyvenimo būdą parinktas ir pritaikytas čiužinys užtikrins saldų ir kokybišką miegą!

Žinoma kils klausimas ką daryti – jei miegate ne vienas ir Jūsų draugas (ė) į lovos minkštumą žiūri visai priešingai nei Jūs? Išeitis irgi yra – tokiu atveju čiužinys sukuriamas iš skirtingų medžiagų individualiai kiekvienam.

UAB „Meduma“  minkštų baldų ir čiužinių gamintojas  turi atsakymus į visus klausimus ir pasiruošęs išklausyti, įvertinti ir pasiūlyti patį tinkamiausią sprendimą.

Visi mūsų gaminami ČIUŽINIAI (spausti čia).

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink